v.d. Bosch Beton b.v. gebruikt cookies (en andere technieken) en verzamelt daarmee informatie over het gebruik van de website, onder andere om deze te analyseren en te verbeteren.

Accepteren
Home Referenties

Steenwijk, herinrichting De Gagels

Steenwijk, herinrichting De Gagels

Logischer structuur voor De Gagels

De bestaande wijk De Gagels in Steenwijk krijgt niet alleen vervangende nieuwbouw en extra wijkvoorzieningen, ook de stedenbouwkundige structuur is onder handen genomen.

Voorheen was sprake van veel doodlopende straatjes in de wijk, die dateert uit de jaren ’60. De gemeente Steenwijkerland, corporatie Woonconcept, Stedenbouwkundig bureau Witpaard-partners uit Zwolle en buro Hollema tuin- en landschapsarchitecten uit Rolde hebben gezamenlijk getekend voor een nieuwe structuur in de wijk. “Logischer van opzet met meer onderlinge verbinding,” aldus Wiek de Kleine-Riemersma van buro Hollema. “En met meer ruimte voor de jeugd om te spelen. Er is altijd vraag naar extra parkeerruimte, maar die is nu bij het spoor gesitueerd. Op deze manier ontstond ruimte om de woonstraten te verbreden. Voor deze kernmerkende wijk met z’n platte daken hebben wij gekozen voor een eenheid met rode, kleurvaste betonstraatstenen met fraaie toevoegingen in de deklaag. Banen van zwarte stenen, onder andere in de vorm van molgoten, doorbreken de rode vlakken.” Jan ter Wal van de gemeente Steenwijkerland haakt in: “Door consequent die rode betonstraatsteen toe te passen, ontstaat die beoogde eenheid in het straatbeeld. De wijk wordt nog verder ontwikkeld, waarbij nog vervangende nieuwbouw wordt gepleegd. Er is sprake van een totale facelift, compleet met extra voorzieningen voor de wijkbewoners. Ook de straten die de komende jaren nog worden aangepast, zullen met dezelfde bestrating worden gerealiseerd. We zijn heel tevreden hoe het er nu uitziet.

De bestaande wijk De Gagels in Steenwijk krijgt niet alleen vervangende nieuwbouw en extra wijkvoorzieningen, ook de stedenbouwkundige structuur is onder handen genomen.

Projectinformatie

Herinrichting

Aannemer Lareco, Hardenberg

Provincie Overijssel

Opleverdatum 2005

Gebruikte producten

Klinkers

BSV-betonstraatsteen®

  • uitvoering met BSV® splintervrije kop
  • stenen blijven langer mooi dankzij de fijne deklaag
Bekijk dit product

Tegels

BSV-betontegel® 30x30

  • vele legmogelijkheden
  • ontwikkeld voor zware belasting
Bekijk dit product

Klinkers

BSV-dikformaat®

  • uitvoering met BSV® splintervrije kop
  • stenen blijven langer mooi dankzij de fijne deklaag
Bekijk dit product

Klinkers

BSV-dubbelklinker®

  • variatie in vele situaties
  • prima geschikt voor grotere belasting
Bekijk dit product

Banden

Opsluitband 10x20

  • opsluitbanden voor standaard straatwerk
  • breed assortiment bochten, hoekstukken en verloopbanden
Bekijk dit product

Banden

Trottoirband 13/15

  • standaard trottoirbanden met 13/15 profiel
  • voorzien van fijne (kleurvaste) deklaag
Bekijk dit product

Bekijk andere projecten

Heerenveen, parkeerplaatsen Tjongerschans

Groningen, Atlas en Pleione

Meppel, parkeerplaats sporthal Ezinge

Urk, Hardtoptegels

Uden, De Maashorst

Wilp, IJsseldijk (Houtwalstraat)

Bergeijk, kunstwerk Ad Dekkers

Emmen, Boulevard

Enschede, plan Beekwoudehoek

Nieuw-Amsterdam, Vaart Zuidzijde

Drachten, appartementen De Lauwers

Epe, brm./wrm. De Compagnie

Zuidwolde (Dr), plan "Koninginnehof" Zuidwolde

Rolde, kruising Volmachtenlaan-Waardeel

Harbrinkhoek, terras Kampkuiper

Haarlemmermeer, geluidreducerende en veilige bermverharding

Goor, aanpassen rijbaan N346

Renesse, recreatietransferium